Auto Europe

  • CROATIA
  • KONTAKTIRAJTE NAŠE AGENTE ZA REZERVACIJE

    NAJAM VOZILA U ŠVICARSKOJ

    Najam vozila diljem svijeta
    Alamo Rental Car
    Avis Car Rental
    Budget Rental Car
    Dollar Car Rental
    Europcar
    Hertz
    National Car Rental
    Sixt Rent a Car
    Najam vozila diljem svijeta

    Rent a car u Švicarskoj po najnižim cijenama

    Uz povoljan rent a car u Švicarskoj doznajte što se sve krije iza skupih satova, romantičnih koliba u Alpama, satova kukavica, i ukusnih čokolada! Švicarska je suvremeno društvo sa visoko razvijenim gospodarstvom, gdje se njeguje strast za očuvanjem tradicije i kulture, kao i ogromna privrženost prirodi. Krasi je nezaboravan krajolik ovjekovječen kako na mnogim razglednicama, tako i u knjigama i filmovima. Švicarska je pravo mjesto za Vas ako volite prirodu – krenite put Alpa, gdje Vas čekaju kristalno-plava jezera, impresivni planinski vrhovi pod snijegom i prostrani zeleni pašnjaci, kao i seoca raštrkana po livadama.

    Auto Europe Vam može pomoći isplanirati put i pronaći povoljne ponude za najam automobila. Mi smo međunarodno poznati rent a car broker i specijalizirani smo za najam vozila i kampera u cijelom svijetu. Zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu, već više od 60 godina opskrbljujemo klijente kvalitetnom uslugom i širokom flotom vozila u 180 zemalja svijeta na preko 24.000 lokacija. Nudimo Vam najam vozila u Švicarskoj na preko 50 mjesta, kao i jednosmjerni najam, tako da je sa nama fleksibilnost zagarantirana. Za avanturiste su tu i moderni kamperi i sportski ili luksuzni automobili!

    Koja su najvažnija prometna pravila u Švicarskoj?

    • U Švicarskoj se vozi kao i kod nas, desnom stranom ceste.
    • Morate imati vinjetu pričvršćenu na vidljivo mjesto u autu. Obično se vinjete dobiju od rent a car tvrtke.
    • U pojedinim gradovima tramvaji i auti koriste iste trake. Bicikle su također česte na cesti, pa posebnu pozornost treba obratiti i na bicikliste.
    • Tramvaji uvijek imaju prvenstvo prolaza. Njih, općenito, treba zaobilaziti sa lijeve strane, no ako su u pokretu, onda ih treba obilaziti sa desne strane.
    • U vožnji je obavezno nošenje sigurnosnog pojasa.
    • Detektori radara, čak i ako su isključeni, su zabranjeni.
    • Sve vrijeme vožnje uz sebe morate imati važeću vozačku dozvolu kao i dokumenta o registraciji i osiguranju.
    • U tunelima su obvezna spuštena svijetla.
    • Benzinske crpke su uglavnom otvorene od 8 do 22 sata i mogu biti rijetke izvan većih gradova. Neke samouslužne crpke primaju međunarodne kreditne kartice i švicarske franke kao sredstvo plaćanja.
    • Ako planirate najam vozila u Švicarskoj po zimi, dobro je znati da zimske gume i lanci nisu obvezni, sa izuzetkom nekoliko regija. Međutim, zabranjeno je ometati i usporavati promet ako niste opremili vozilo adekvatnom zimskom opremom.

    Što posjetiti u Švicarskoj?

    Kućice pod snijegom, jodlanje, topljeni švicarski sir i ukusna čokolada. Ako je ovo Vaša jedina predstava o Švicarskoj, nastavite čitati, jer smo odabrali fantastičnu lepezu aktivnosti i najbolje prijedloge za posjet koje ne smijete propustiti. Koncentracija turističkih atrakcija u Švicarskoj je zaista bez premca!

    Château de Chillon: Posjet ovoj veličanstvenoj tvrđavi iz 13. stoljeća ovalnog oblika prenijet će vas u pravu bajku. Smješten na obali Ženevskog jezera, dvorac Chillon okružen je šarenim cvjetnim livadama i dubokom vodom. Unutar dvorca, labirint dvorišta, kule i luksuznih soba svjedoči o povijesti Kuće Savoy i knjizi Lorda Byrona iz 1816, Prisoner of Chillon. Byron je čak i svoje ime urezao na jedan stup u tamnici dvorca. Radno vrijeme je od 9 do 19 sati od travnja do rujna, a tijekom zime kraće je otvoren za posjete.

    Fasnacht: Kraj veljače i početak ožujka dat će gradu Baselu svečano, svjetlucavo ruho. Švicarska verzija karnevala je čarobna baš kao i ona izvorna, ali ipak u mnogome drugačija. Poznate 72-satne karnevalske svečanosti u Baselu donijet će radost cijeloj obitelji. Počevši u ponedjeljak nakon Pepelnice u 4 ujutro, parada bendova koji marširaju, maštovitih kostima i baklji prodefilirat će gradom. Svečanosti se nastavljaju tijekom cijelog tjedna, a najviše ponedjeljkom i srijedom. Do kraja karnivala sakupit ćete puno naranči, slatkiša i luka, koje besplatno dijele raznorazne karnivalske grupe.

    Fromagerie d'Alpage de Moléson: Jeste li se ikad zapitali kako se radi ukusni švicarski sir? Fromagerie d'Alpage de Moléson pruža savršenu priliku ne samo za upoznavanje procesa proizvodnje sira i njegove povijesti, već i za degustaciju različitih vrsta lokalnih proizvoda. Ova radionica sira datira iz 17. stoljeća i nalazi se samo nekoliko milja od Gruyèresa, kod podnožja prekrivenih zelenim pašnjacima. Svakoga dana u 10 sati ujutro djelatnici pokazuju kako se pravi sir, te je moguće rezervirati mjesto na ovoj radionici. Ova alpska koliba također ima i mali, udoban restoran gdje možete kušati svježe pripremljeni fondue i druga tipična planinska jela. Otvoren je od sredine svibnja do kraja rujna svaki dan od 9 do 19 sati.

    Jet d'Eau: Oni koji dolaze u Ženevu zrakoplovom mogu još odgore jasno vidjeti veličanstvenu fontanu poznatu kao Jet d'Eau. Nemoguće je propustiti ovu čudesnu strukturu! Samo prošetajte elegantnim Quai Gustave Adorom i osjetit ćete kapljice vode na koži koje dolaze iz fontane. U posebnim prigodama, grad Ženeva osvjetljava fontanu ružičastom, plavom ili bilo kojom drugom jakom svjetlošću, stvarajući zadivljujući pogled na ovu visoku strukturu. U svakom trenutku, turisti koji šetaju molom osjetit će snagu gotovo 7 tona vode koja izbija uvis u zrak!

    Jungfraujoch: Jungfraujoch je najviša europska željeznička postaja koja stoji iznad 3466 metra iznad zemlje. Do nje možete doći na dva načina; preko Lauterbrunnena i preko Grindelwalda, a oba se pretvaraju u puteve pod ledom prije nego što izađu na meteorološku postaju Sphinx. Iskustva oko 2 milijuna posjetilaca godišnje su zaista nadrealna! Uživat ćete u prekrasnom pogledu na glečer Aletsch, kao i u zabavnom kompleksu koji sadrži restorane, ledenu palaču i Snow Fun park. Ova atrakcija otvorena je tijekom cijele godine, ali preporučamo da provjerite službenu web stranicu kako biste doznali točno radno vrijeme i cijene ulaznica.

    Kapellbrücke: Poznati drveni most iz 14. stoljeća, Kapellbrücke, možda je i najpoznatiji orijentir u užurbanom gradu Luzernu. Spaja rijeku Reuss, vodi u Stari grad i jedinstveno je ukrašen slikama iz 17. stoljeća, koje predstavljaju važne događaje iz švicarske povijesti i mitologije. Crvene i ružičaste cvjetnice uzgajaju se na svakoj strani mosta, pretvarajući jednostavnu drvenu strukturu u zapanjujući umjetnički rad. Preporučujemo vam da prijeđete Kapellbrücke u smjeru Rosengart Platz, i prošetate niz Rathousquai, gdje možete prezalogajiti nešto fino u jednom od mnogobrojnih malih restorana i lijepih bistroa.

    Zytglogge: Fotografiju ispred zamršenog Zytgloggea naprosto morate imati ako ste u posjetu švicarskoj prijestolnici, gradu Bernu. Smješten u Starom gradu, ovaj prelijepi astronomski kalendarski sat nastao je 1530. godine. Ugrađen je u srednjovjekovnu kulu koja je nekoć bila dio zapadnih vrata grada. Od svibnja do listopadaje čak moguće ući u kulu i naučiti kako funkcionira satni mehanizam. Legenda kaže da je Albert Einstein upravo na ovom mjestu dobio inspiraciju za istraživanje svoje revolucionarne teorije relativnosti!

    Obilazak Švicarske rent a carom

    Švicarska je relativno mala zemlja, idealna za proputovanje svjetlucavim glečerima, srednjovjekovnim selima, gradićima na jezeru i prekrasnom prirodom. Vožnja kroz Švicarsku je više nego idilična s obzirom na kvalitet ceste, kulturu u prometu i krajolik kroz koji prolazite. Otkrijte cijelu zemlju u svom vlastitom tempu uz rent a car u Švicarskoj. Slijedi nekoliko ideja što sve možete posjetiti:

    Sunčana tura: Ova nevjerojatna ruta vodi vas duboko u talijanski dio Švicarske, gdje se spajaju srednjovjekovni dvorci, šarmantni jezera i bogata gastronomska tradicija kako bi oživjeli Ticino, južni kutak zemlje. Polazeći od Bellinzona, grada dvoraca, nastavite voziti ka zapadu cestom A13 dok ne dođete do sunčanog Locarna. Svakako posjetite Santuario della Madonna del Sasso, Castello Visconteo i Stari grad, okrenut prema prekrasnom jezeru Lago Maggiore. Sljedeća stanica je Rivera, gdje ćete naići na lijepi Monte Tamaro, savršen za odmor i turu pješačenja. Naše konačno odredište je Lugano, grad sa očitim mediteranskim šarmom. Ovo je idealno mjesto za šetnju uz jezero oivičeno palmama, jedrilicama i povijesnim zgradama.

    Alpska avantura: Svatko tko uživa u vožnji kroz planinske klance i alpske doline, bit će oduševljen ovom turom. Započet ćemo put od živahnog Zuricha i nastavit ćemo prema tri glavna alpska prolaza u središnjim švicarskim Alpima. Usput nas čekaju maglovito plava jezera, svjetlucavi glečeri i luksuzna planinska odmarališta. Prođite kroz Klausen Pass pa nastavite vožnju duž vijugavih puteva prema živahnom Luzernu gdje preporučujemo odmor od barem 24 sata. Sljedeći dio puta odvest će Vas tijekom slikovite vožnje kroz Sustenov prolaz, Grimselov prolaz, Rhone Glacier i prolaz Furka, poznat još od 1960-ih iz ciklusa filmova o Jamesu Bondu. Garantiramo prekrasno putovanje sa iznimnim pogledima na prirodne tajne Švicarske!

    Tura za ljubitelje dobre hrane: Švicarska regija Fribourg obiluje obiteljskim gospodarstvima, zelenim pašnjacima, netaknutim jezerima i, da, sretnim švicarskim kravama! Od povijesnih sela sa njihovim južnjačkim šarmom pa sve do predalpskog područja i visina koje dižu adrenalin, i tri velika jezera, ovo je izuzetno zanimljivo mjesto za otkrivanje skrivenih dragulja seoskih prijedela. Kušajte neke lokalne delicije poput ukusnih čokolada i organskih sireva - preporučamo Le Gruyère AOP i kremasti Vacherin Fribourgeois AOP. Na ovom izletu još posjetite i Fribourg, Murten, Scharzsee, Charmey i Le Gruyère.

    Koliko moram imati godina za najam vozila u Švicarskoj?

    Donja starosna granica za unajmiti automobil u Švicarskoj je uobičajeno 20 godina, iako to može varirati u ovisnosti o rent a car tvrtki i klasi automobila. Nužno je također imati vozačku dozvolu minimum godinu dana, a za mlade vozače (ispod 25 godina) vrlo se često naplaćuje dodatna naknada. Više informacija o ovome možete pronaći u našim uvjetima i odredbama u rezultatima tražilice. Možete nas i nazvati, a naš tim za rezervacije će Vam vrlo rado pomoći i dati točne informacije.

    Moram li platiti cestarinu za vožnju unajmljenim vozilom u Švicarskoj?

    Za vrijeme vožnje autocestom u Švicarskoj, svi auti moraju imaju istaknutu vinjetu na vidljivom mjestu u automobilu, odnosno na unutrašnjem dijelu vjetrobrana. Obično će vozila za najam već imati vinjetu, ali nije zgorega provjeriti prije nego što krenete na put. Ukoliko vozite bez vinjete, platit ćete kaznu. Možete ih kupiti na benzinskim crpkama, putem Interneta i na graničnim prijelazima.

    Mala doza povijesti

    Povijest Švicarske je složena, ali fascinantna. Njena prva stoljeća obilježila je migracija nekoliko različitih skupina, od Rimljana do Franaka. Međutim, 1291. godine, tri seoske zajednice udružile su snage u nastojanju da se spriječe napadi izvana. Tek se tada ovo područje počelo smatrati Konfederacijom. Do kraja 15. stoljeća, konfederacija je bila dovoljno jaka da utječe na strukture moći u Europi, posebice zbog uloge koju je odigrala u nekoliko ratova. Sljedeće stoljeće diljem Europe obilježila je podjela u Katoličkoj crkvi te reformacija, pobune i napetosti koji su oblikovali švicarsku budućnost.

    Primjerice, tijekom 30-godišnjeg rata (1618.-48.), Konfederacija je ostala neutralna i na kraju je rezultirala neovisnošću od Svetog Rimskog Carstva, što je službeno priznato Vestfalskim mirom. Godinama kasnije, točnije 1798. godine, francuske trupe napale su Švicarsku i proglasile centraliziranu državu, Helvetsku Republiku.

    Prvi put u svojoj povijesti, Švicarska je bila prisiljena staviti svoje trupe Francuskoj na raspolaganje i odustati od nepristranosti. Sljedeći rat Sonderbund vodi ka centraliziranijem obliku vlade zbog donošenja Ustava iz 1848.

    Siromaštvo, glad i nezaposlenost pridonijeli su teškom vremenu za mnoge građane u ovom trenutku. Dvadeseto stoljeće donijelo je niz promjena i politički, gospodarstveni i društveni razvoj u Švicarskoj. Sa promjenom u partijskom sustavu kao i industrijalizacijom ruralnih dijelova države, kvaliteta života se lagano ali značajno popravila. Švicarska odabire ostati politički neutralna čak i tijekom dva svjetska rata. Godine 2002. pridružuje se Ujedinjenim Narodima.

    Trenutačno površina Švicarske iznosi 41.285 kvadratnih kilometara i mjeri 220km od sjevera do juga i skoro 350km od istoka do zapada. U njoj trenutačno živi oko osam milijuna stanovnika podijeljenih u 26 kantona, a glavni grad Švicarske je Bern. Slovi za jednu od najpoželjnijih zemalja svijeta za život i poznata je po inovacijama, znanosti, bankama, farmaciji i jakoj vojsci.

    Koja je nacionalna valuta u Švicarskoj?

    Švicarska ima svoju nacionalnu valutu poznatu kao švicarski frank (CHF). Iako nije članica Eurozone, u nekim trgovinama su cijene prikazane, osim u francima, i u eurima. Trgovci međutim nisu u obvezi prihvatiti euro kao sredstvo plaćanja. Novac možete podići na mnogobrojnim bankomatima ili „postomatima“ (automatima u pošti). Savjetujemo da podignete odjednom veću sumu kako biste izbjegli često plaćanje naknada za promjenu kuna u franke ili da ponesete franke iz Hrvatske. Kreditne kartice se ne prihvataju svuda, tako da je dobro imati gotovinu uz sebe.

    U kojoj je vremenskoj zoni Švicarska?

    Švicarska je u istoj vremenskoj zoni kao i Hrvatska, tako da nećete morati brinuti o pomjeranju sata.

    Koje su najčešće fraze u Švicarskoj?

    Švicarska je zemlja četiri jezika od kojih su svi zvanični: njemački, francuski, talijanski i retoromanski. Najprošireniji jezik je njemački i govori se u većini kantona. Francuski je dominantniji u zapadnom dijelu zemlje. Kantoni koji se graniče sa Italijom imaju talijanski kao glavni jezik. Retoromanski se još govori mahom u jugoistočnom kantonu Grisons.

    Neformalni pozdrav - Gruezi

    Dobro jutro - Guten Morgen

    Dobar dan - Guten Tag

    Dobra večer - Guten Abend

    Gdje je [mjesto]? - Wo ist [mjesto]?

    Autocesta - Autobahn

    Vozačka dozvola - Fuehrerschein

    Hvala - Danke

    Radovi na putu - Baustelle

    Izlaz - Ausfahrt

    Struja - Da li mi je potreban adapter za struju u Švicarskoj?

    Struja koja se koristi u Švicarskoj istog je napona kao i kod nas, ali su utičnice drugačijeg oblika, tako da će Vam biti potreban putni adapter za struju. Utičnice su tip J, a putne adaptere možete kupiti u zračnoj luci, obično po višim cijenama, tako da je bolje nabaviti adapter prije polaska na put.

    Da li mi je potrebna viza za putovanje u Švicarsku?

    Državljani Hrvatske od 11. ožujka 2016. godine mogu u Švicarsku putovati i samo sa osobnom iskaznicom. Za ovo putovanje ne trebate vizu.

    Glavno veleposlanstvo Republike Hrvatske u Švicarskoj nalazi se u Bernu a u Luganu postoji naš konzulat.

    Konzularni odjel Veleposlanstva Republike Hrvatske u Švicarskoj Konfederaciji
    Adresa: Thunstrasse 45, 3005 Bern, Schweiz
    Uredovno vrijeme za stranke: ponedjeljak - petak 08:30 – 16:30
    Tel. 0041 31 352 0275, 352 0279; Fax: 0041 31 352 0373
    e-mail: vrhbern@mvep.hr

    Mogu li unajmiti kamper u Švicarskoj?

    Izbjegnite skupi hotelski smještaj i putujte kroz Švicarsku u udobnim kamperima! Nudimo Vam široki izbor modernih vozila za najam. Nakon rezervacije, kampere možete preuzeti na nekoliko mjesta, a između ostalih to su Basel, Bern, Lucern, Zurich i Ženeva.